سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۳
خانه » سفرنامه های خارجی

سفرنامه های خارجی

اندونزی (جاکارتا)-۲۰۰۹

۸_۱۴

 اگر بخواهم برای درک جاکارتا از شهر دیگری کمک بگیرم باید از برلین نام ببرم. هرچه سایه سیاه تاریخ در ابتدای امر، برلین را بی روح جلوه می دهد، اینجا لمس فقر، قلب را کرخت می کند… جاکارتا با چند ساعت توقف حس واقعیش را نشانتان نمی دهد. باید صبوری کنید تا به سخن بیاید. توریست پذیر است و از آنجا ... بیشتر بخوانید »

اندونزی (مانینجو لیک)-۲۰۰۹

C%20

یک مقصد ایده آل برای استراحت و عکاسی مانینجو لیک در عکسها شبیه رویا بود… ۳۶ کیلومتر از بوکیت تینگی فاصله دارد. از آنجا که وسیله نقلیه عمومی برای رفتن به آنجا در دسترس نبود، کارمند پذیرش هتل برایمان یک تاکسی دربست گرفت. در طول مسیر هم راننده مهربان دائم گوشزد می کرد که هرجا دوست داریم توقف کند تا عکس ... بیشتر بخوانید »

اندونزی (بوکیت تینگی) -۲۰۰۹

۶_۹

پشت صحنه ی سفر به سوماترا نشسته ام پشت میز کامپیوتر. همان جایی که این قصه شکل گرفت. برای چندمین بار به گزارش رادیو کوچه گوش می کنم. همین چند روز پیش محمد ۴۴ ساعت در جاده های برفی اتریش مانده بود… با خودم فکر می کنم چند ساعت فاصله است از یخبندان اتریش تا گرمای اندونزی… همه چیز با ... بیشتر بخوانید »

مالزی-۲۰۰۹

۵_۲۵

مالزی به عنوان اولین کشور خارجی تعداد بسیار زیادی از نو ترین تجربه‌ها را در اختیارم گذاشت: خوب، بد، زشت و زیبا با وجود آنکه مدرن‌ترین کشور جنوب شرق آسیا محسوب نمی‌شود و بلافاصله بعد از آن سنگاپور را به عنوان یک کشور مدرن دیدیم، اما همان غریب‌نوازیِ اولین تجربه سفر به علاوه داستان ورود به سنگاپور که در پست ... بیشتر بخوانید »

گرجستان(تفلیس، باتومی)-۲۰۱۰

۳۷%۲۰

تفلیس عروس قفقاز نام گرجستان که می آید، یادم می افتد به روزی که عهدنامه گلستان امضا شد؛ همان روزی که تفلیس برای همیشه هویتی غیرایرانی گرفت و سایه روس را سنگین تر از همیشه بر سرش احساس کرد. دقیقا ۲۰۰ سال از جدایی گرجستان از خاک ایران می گذرد و با این حال، قدم به خاک تفلیس که بگذاری، بوی ... بیشتر بخوانید »

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates