شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹

تایلند

تایلند (بانکوک) – ۲۰۱۱

اگر بگویم به شهر Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit خوش آمدید، چه فکری خواهید کرد؟! بانکوک، نامیست که خارجیها برای سهولت تلفظ طولانی ترین نام یک مکان ثبت شده در گینس انتخاب کرده اند. خود تایلندیها پایتختشان را کرونگ تِپ می نامند… کرونگ تپ ... بیشتر بخوانید »

تایلند (پوکت)-۲۰۱۱

اگر قصد استراحت در یک جزیره آرام یا عکاسی از آبهای رنگارنگ دریای آندامان را دارید، پوکت مقصد ایده آلیست. دو جزیره آن به عنوان لوکیشن های ۲ فیلم سینمایی از یک طرف و تسهیلات ویژه غواصی، شیرجه، جت اسکی و سایر ورزشهای آبی از سوی دیگر باعث رونق گردشگری پوکت شده اند. پوکت بزرگ ترین جزیره تایلند است. ۹ شهر ... بیشتر بخوانید »

تایلند (چیانگ مای)-۲۰۱۱

با پرواز لائو ایرلاینز به چیانگ مای پرواز کردیم. شهری در شمال غربی تایلند. برای دومین مرتبه به تایلند پا می نهادیم… بار اول دو سال قبل (۲۰۰۹) بانکوک و پوکت را دیده بودیم. بی شک بسیاری از مردم دنیا و از جمله هموطنانمان نام تایلند را با پاتایا می شناسند… اما برای من قطعا چنین نیست… این سرزمین تجسم لبخند است. ... بیشتر بخوانید »

تایلند(پاتایا، جزیره کورن)-۲۰۰۵

کشور هزار معبد – ژوئن ۲۰۰۵ نیت کرده بودم بعد از اتمام پروژه ای که با صدا و سیما گرفته بودم، بخشی از مبلغ دریافتی را خرج مسافرت کنم. دلم می خواست یکی از کشورهای آسیای شرقی را ببینم. فرصت زیادی داشتم که تحقیق کنم و کشوری را انتخاب کنم که بتواند نماینده آن منطقه از آسیا باشد. نهایتاً به ... بیشتر بخوانید »